Wspieramy edukacje dzieci i młodzieży w każym wieku

Kurs maturalny

Wspieramy edukacje dzieci i młodzieży w każym wieku

Kurs maturalny

KURS MATURALNY to cykl 30 spotkań trwających po 120 minut.  Kurs rozpoczyna się w drugiej połowie września i kończy w kwietniu, tuż przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego.

W naszej ofercie znajdują się kursy z takich przedmiotów jak:

W trakcie kursu nauczyciel podsumowuje i przypomina zagadnienia teoretyczne objęte podstawą programową i obowiązujące na egzaminie maturalnym. Każda lekcja składa się z części teoretycznej, podczas której uczniowie przypominają i utrwalają sobie zagadnienia teoretyczne. Druga część każdej lekcji jest przeznaczona na rozwiązywanie zadań typu maturalnego.

Celem kursu, oprócz zdobycia niezbędnej wiedzy teoretycznej, jest wykształcenie umiejętności praktycznych niezbędnych na egzaminie maturalnym tj. logicznego myślenia, umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz korzystania z różnorodnych źródeł informacji. W trakcie kursu uczeń otrzymuje wszystkie materiały. Dysponujemy szeroką bazą różnorodnych zadań typu maturalnego.

Prowadzący to osoby doskonale znające wymagania egzaminacyjne, a także posiadające autorskie metody, dzięki którym jesteśmy w stanie zagwarantować zajęcia na najwyższym poziomie merytorycznym. Nasi uczniowie są tego doskonałym potwierdzeniem – z powodzeniem dostają się m.in. na studia medyczne  i techniczne w renomowanych uczelniach.

W trakcie trwania kursu organizowane są dwie matury próbne, których celem jest sprawdzenie postępów w nauce i nabywanie praktycznych umiejętności przez naszych kursantów. Ponadto taka matura próbna „oswaja” ucznia ze stresem związanym z egzaminem maturalnym, co przyczynia się do większego komfortu naszych uczniów podczas zdawania prawdziwego egzaminu maturalnego.

Kursy maturalne w naszej szkole to doskonała okazja do uzupełnienia, usystematyzowania, utrwalenia i powtórzenia wiadomości, a także nabycia praktyki w rozwiązywaniu arkuszy egzaminacyjnych przed egzaminem maturalnym.

Wspieramy edukacje dzieci i młodzieży w każym wieku

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!